Aile Danışmanlığı

         Aile danışmanlığı hizmetimiz, aile üyeleri arasındaki iletişimin kalitesini arttıran ve çatışmaların üstesinden gelmelerinde yardımcı olan danışmanlık hizmetimizdir. Çocuklar ile ilgili dönemsel sorunlar ve bu sorunlara bağlı yaşanan aile krizleri, aile bireyleri arasındaki anlaşmazlıklar, sosyoekonomik düzeydeki ani bir değişim gibi aileye direkt etki eden konularda, çocuklarla alakalın olan tüm durumların çözümünde yardımcı olmaya çalışır. Çocukların çevreye ve çevrede bulunan etmenlerin çocuklara olan  iyimserlik ve mutluluk seviyelerini arttırmak aile danışmanlığının amaçlarındandır. Çocuklarda görülebilecek davranış sorunlarına karşı tedbir alınmaya çalışılmaktadır. Aile danışmanı, çocuğunuz ile yaşadığınız sorunları kronikleşmeden gidermeniz için yardımcı olmakta ve onunla daha iyi bağlar kurmanız konusunda sizlere destek olmaktadır.

         Ebeveyn – çocuk iletişimsizliği elbette çok ciddi sorunlara yol açabilir.  Çocukların gerek dünyayı algılayış biçimleri, gerekse onların içinde bulundukları stresli ortamlar hassasiyetlerini arttırır. Ebeveynlerin bunlara karşı tedbirli olma zorunlulukları ortaya çıkmaktadır. Özellikle anne babaların çocukları ile olan iletişimlerinin düzenlenmesi konusunda aile danışmanlığı desteği alınması çok önemlidir. Bu hususta ebeveynlerin, çocukları ile iletişimlerinde desteğe ihtiyaç duydukları anda uzmanımızın yardımı ile birçok yönlendirmeler yapılmaya çalışılmaktadır.

         Aile danışmanlığı hizmetimizin bireysel terapilerden en önemli farklılığı, tek başına bireye odaklanmak yerine ailenin bütününü ele almasıdır. Uzmanımız, herhangi bir sorunu, çocuğun içinde bulunduğu aile sistemini inceleyerek değerlendirir. Yalnızca çocuğun sorunu değil, aile sisteminin sorunu belirlenmeye çalışılır. Sonucunda ailenin iyileşmesiyle birlikte çocuğunda sorunlarının giderilmesi amaçlanır. Uzmanımız, ailenin kendi güç kaynaklarını geliştirerek aile üyelerinin açık ve samimi iletişim kurmalarını  ve kendi yaratıcı çözümlerini geliştirmelerini sağlamaya çalışır. Amaç; ailenin yaşadığı sorunların çözmenin yanı sıra ileride yaşayabileceği sorunları da bertaraf edebilmesini mümkün kılacak dinamikleri oluşturmaktır. Bu hususlarda uzmanımız her daim sizlerle birlikte olarak çocuğunuzun daha huzurlu ve sağlıklı ortamlarda gelişmelerine destek olacaktır. Yapılacak olan seanslar ve görüşmeler çocuk durumu gözlendikçe gerçekleştirilecektir. Daha detaylı bilgi almak ve aile danışmanı uzmanımızla görüşme yapabilmek yada randevu alabilmek için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.