Kurumsal

HAKKIMIZDA

“4 Mevsim Çocuk Kreş & Gündüz Bakımevi” Türkiye'nin küçük ve şirin şehri Yalova'da, 2015 yılının son çeyreğinde, bilgi birikimi ve donanımıyla, 0 – 6 yaş grubunu kapsayan kuruluşumuzda hizmete başlamış bulunmaktayız.

 • Önceliğimiz çocuklarımızın fiziksel gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde takip edebilmektir. Bu amaçla kuruluşumuz bünyesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı danışman olarak bulunmaktadır.
 • Bunun yanında öğrenme, konuşma geriliği, aile içi yaklaşım problemi, davranış bozuklukları gibi psiko-sosyal sorunların çözümlenmesinde Psikolog ve Sosyolog desteği de sağlanmaktadır.
 • Bir diğer önceliğimiz; Milli, Manevi ve Ahlaki değerlerimiz ile kendisini, ailesini, vatanını, milletini ve değerlerini bilen nesiller yetiştirmektir.
 • Bunun yanında; yabancı dil temeli almış, müzikal etkinliklerde aktif, folklor oyunlarında Anadolu kültürüyle yoğrulmuş birey olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.
 • Sanat ve drama çalışmaları başta olmak üzere; çocuklarımızın duygu durumu, bilişsel düzeyleri göz önünde bulundurularak birbirinden farklı pek çok alanda etkinlik yapabilme imkanı sağlıyoruz.
 • Sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmış olup, sınıf öğretmenlerimiz üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun kişilerden oluşmaktadır. Her sınıfımızda ana sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmen bulunmaktadır ki buna kısaca "dört göz eğitim sistemi" denilmektedir.
 • Eğitim sadece okulla olan süreç olmadığı bir gerçektir. Bu bilinçle çocuklarımızın okul içerisinde geçirdiği her safha mutlaka velilerimizle paylaşılmaktadır ve birebir veli bilgilendirmesiyle takibi kontrollü olarak yapılmaktadır. Zaman zaman düzenlenen uzman söyleşiler ile soru(n)larımız cevap bulmakta ve bilgi dağarcığımız zenginleşmektedir.
 • Çocuklarımıza üç öğün (Sabah kahvaltısı, Öğlen yemeği ve İkindi kahvaltısı) verilmektedir. Yemeklerimiz okulumuz içerisinde bulunan mutfakta ve aşçımız tarafından aylık düzenlenen –onaylanmış- yemek listesine göre yapılmaktadır. Yapılan yemeklerde kullanılan malzemeler TSE ve HELAL sertifikasına sahip ürünler tercih edilmekte olup hazır gıda maddeleri kullanılmamaktadır.
 • Okulumuz müstakil bir villa olup çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu sosyal faaliyet alanları göz önünde bulundurarak onlara uygun mekanlar tesis edilmiştir.
 • Deprem, yangın ya da benzeri afetlerde çocuklarımızın can güvenliği açısından tüm tedbirler yönetmelikler doğrultusunda alınmıştır.
 • Okulumuz; sınıfları, çok amaçlı salonu ile standartlara uygun olup olabilecek risk faktörleri alınan önlemlerle minimize edilmiştir.
 • Çocuklarımızın kişisel bakımları için tuvalet ve banyolarımız bireysel olup mahremiyet konusunda son derece hassas olunmaktadır.
 • Eşsiz deniz manzarası ve geniş bahçesi sayesinde bahar ve yaz aylarında çocuklarımız doyasıya bahçede oyunlar oynayıp, toprağın, güneşin tadını çıkartmaktadırlar.

Uzman ve profesyonel ekibimizle birlikte, kalite esas alınarak, neşenin bol olduğu, çocuklarımızın becerilerini aktif şekilde geliştirdiği ve eğlenerek eğitim aldığı bir ortamda Yalova halkına hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

4 Mevsim Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevi Ailesi  

VİZYONUMUZ

 

Okul öncesi eğitim alanında kabul edilmiş bilimsel temelli, güvenilir ve yüksek kalite standartlarını esas alarak; çocuklarımızın davranış, yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak ve milli, manevi, vicdani değerlerimizle yoğurarak ideal kişiliklerine ulaştırmaktır.

MİSYONUMUZ

 

İdeal kişiliğin oluşumunda önemli yere sahip çocukluk dönemi için, başarıya ulaşan ve tercih sebebi bir yapıya ulaşmaktır.